Jedinečný pobyt vo Vysokých Tatrách rezervovať

Okolie

Lyžiarske strediská:
Z Veľkej Lomnice to máte len na skok do najznámejších lyžiarskych stredísk Vysokých Tatier: obľúbenej Tatranskej Lomnice (10 km), na Jakubkovu lúku v Starom Smokovci ideálnu pre lyžiarov – začiatočníkov (13 km) či na Štrbské Pleso s ľahkými a stredne ťažkými zjazdovkami (28 km). V blízkosti môžete navštíviť aj Lopušnú dolinu (17 km) či známu Bachledovu dolinu v Ždiari (26 km). Veľká i Tatranská Lomnica ponúkajú v zimných mesiacoch aj kvalitné trate pre bežecké lyžovanie.

 
Lomnický štít: 
Jednou z hlavných atrakcií v okolí je aj návšteva Lomnického štítu v nadmorskej výške 2 634 metrov. Na druhý najvyšší štít Vysokých Tatier sa môžete nechať pohodlne vyviezť visutou lanovkou z Tatranskej Lomnice. Na vrchole Lomnického štítu máte možnosť oddýchnuť si pri káve a vychutnať si nezameniteľný pohľad na panorámu Vysokých Tatier pod vami.
 
Bobová dráha:
Na Slnečnej lúke pod Grand hotelom Praha si na svoje prídu všetci milovníci adrenalínu. Vyskúšať si tu môžete jazdu na horskej bobovej dráhe TATRABOB, ktorá je otvorená celoročne denne od 9.00 do 18.00 h. Rýchlosť bobu si ovládate sami pomocou bŕzd a na zjazde dlhom 482 metrov prekonáte spolu 12 zákrut.

Turistika – cykloturistika:
Vo Vysokých Tatrách je zaznačených viac ako 300 kilometrov cyklotrás rôznej náročnosti. K najznámejším patrí Popradská cyklomagistrála, ktorou sa dostanete z Popradu do Lopušnej doliny, vyskúšať môžete napríklad aj cestu na Žakovskú poľanu (Tatranská Lomnica – Nová Lesná – Žakovská poľana) či Okolo Šalviového prameňa na „Brnčalku“ (Biela voda – Chata pri Zelenom plese). 

AquaCity Poprad :
Po aktívnom dni na lyžiach či túre si môžete oddýchnuť v raji všetkých milovníkov vody, popradskom Aquacity. Nájdete tu vonkajšie termálne bazény, bazény Blue Sapphire, Blue Diamond, detský Treasure Island – Ostrov pokladov, Mayskú pyramídu či 50-metrový plavecký bazén. Tunajšie wellness a spa sa nesú v znamení dvoch živlov: ohňa a vody a rozprestierajú sa na ploche takmer 1 600 metrov štvorcových rozdelených na privátnu a párty zónu.
 
Thermal Park Vrbov:
Len 7 kilometrov je od Veľkej Lomnice vzdialená obec Vrbov známa svojím termálnym kúpaliskom. Návštevníkom ponúka desať bazénov, z toho štyri detské. Teplota vody tu dosahuje 26 až 38 stupňov Celzia. Kúpalisko je otvorené celoročne.
 
Golfové ihrisko Black Stork:
Aktívnym hosťom je priamo vo Veľkej Lomnici k dispozícii aj 27-jamkové golfové ihrisko, ktoré sa rozprestiera v krásnej podhorskej scenérii na ploche 120 ha. Súčasťou golfového areálu Black Stork je aj driving range, kryté odpalisko, chipping area, putting green, golfová akadémia a golfový simulátor. Vstup na kryté odpalisko a tréningové plochy je zadarmo.
 
Belianska jaskyňa: 
Jedinú sprístupnenú jaskyňu vo Vysokých Tatrách nájdete po krátkej prechádzke lesnou cestou z obce Tatranská Javorina. Belianska jaskyňa je známa bizarnými skalnými tvarmi, sintrovými vodopádmi, jazierkami a tiež Hudobnou sieňou, ktorá dostala svoje meno podľa zvuku kvapiek dopadajúcich na hladinu jazierka. Prehliadková trasa má dĺžku 1 370 metrov a trvá približne 70 minút.
 
Historické a rôzne iné pamiatky: 
V okolí nájdu množstvo pamiatok aj milovníci histórie. Len 8 kilometrov je vzdialené kráľovské mesto Kežmarok známe svojím mestským hradom, ktorý svojho času obývala aj rodina Thökölyovcov. V tomto meste nájdete aj vzácny drevený artikulárny kostol, ktorý bol postavený bez použitia jediného klinca. Za zastávku určite stojí aj starobylá Spišská Sobota, ktorá bola vďaka svojmu neporušenému stredovekému charakteru v roku 1950 vyhlásená za mestskú pamiatkovú rezerváciu.
Jednou z „povinných zastávok“ je aj Spišský hrad, ktorý patrí k najrozsiahlejším v Európe, Kostol Ducha Svätého v Žehre a Spišská Kapitula so Spišským Podhradím. Tieto pamiatky sú zapísané aj v Zozname svetového dedičstva UNESCO. 

 
Aktuality
Vodné atrakcie pre deti
Cykloturistika
Bobová dráha v Tatranskej Lomnici
Copyright © 2018 VillaSnow  |  Všetky práva vyhradené  |   Webdesign:Reklamná agentúra DANMO